Denizli Tesisat Su Kaçağı Tespiti Son yıllarda yenilenen yapılarla birlikte bu yapılarda yer alan mutfak, banyo gibi alanlardaki kendine has giderler gerektiren donanımlar da artmıştır. Bu duruma paralel olarak tesisat ihtiyaçları değişiklik göstermiştir.

Denizli Tesisat Bu tür tesisatların arızaları için yetkilendirilmiş teknik elemanlar gerekli eğitime ve sertifikalara sahip değil ise tamirat için girdiği ortamda su kaçağını tespit etmeye çalışırken yanlış yöntemler kullanabilirler.

Su kaçağı tespiti için kullanılan yanlış yöntemlerden biri de kaçağın tam yerini belirlemeden baştan sona kadar fayans ve duvarları kırmaktır. Denizli Tesisat İşinin ehli olmayan bu tesisatçılar ya kendinden daha profesyonel birinden yardım isteyecek ya da kulağınıza artık klasik bir deyim haline gelmiş “Buraların komple değişmesi lazım!” sözünü fısıldayacaktır. Size de mekan sahibi olarak kırılmış bir banyo ya da mutfağa öylece bakmak kalacaktır.

Su kaçağı tespitinde uzman ekiplerin önemi

Denizli Tesisat Oysa eğitimlerini tamamlamış, yeterli deneyime sahip bir uzman tesisat ekibindenyardım istediğinizde, yüksek teknolojiye sahip cihazlar yardımıyla kaçağın yerini tam olarak tespit edebileceklerdir. Bu ekipler söz konusu kaçağın tesisat mı yoksa gider kaçağı mı diye ayrımını yapacak ve  bu noktadan sonra çözüme ulaşmaya çalışacaklardır. İşinin ehli bu uzman ekipler kaçağın pozisyonuna göre uygun cihazlarla tespit yaparak kırma işlemini yapmadan ya da kırılma işlemi yapılacak ise mümkün mertebe en az şekilde hasar vererek durumu kurtarmaya odaklanacaklardır.

Su kaçakları nasıl bulunur?

Suyun kaçak yaptığı alandan dışarı çıkarken yarattığı tiz sesler hassas dinleme cihazıyla dinlenerek alanda tek tek tespit edilir. Ancak bu seslerin nadiren de olsa duyulamayacağı anlar vardır. Bu zamanlarda kaçak nemlenme ve yaşarma şeklinde kendini göstermiş olur. Uzman tesisat ekipleri, yaşarma gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığında borulardaki su basıncı arttırarak çözüme gitmeyi hedefleyebilirler. Eski yapılarda tesisatlar da yıpranmış olabileceğinden bu yöntem genellikle yeni binalarda uygulanmaya müsaittir.

Kırmadan su tesisatı

Kalorifer, kombi ya da petek kaçaklarında bazı tesisatçılar kimyasal malzemeler kullanmayı önerebilir. Denizli Tesisat Kullanılacak kimyasal hava yolu ile temas anında hızlıca sertleştiğinden sağlamlık açısından gayet kullanışlıdır. Ancak bu yöntemin temiz su tesisatlarında kullanılması sağlık açısından sakıncalı olabilmektedir.